Tandemový seskok

Jen parašutisté vědí, proč ptáci zpívají. A vy to můžete zjistit také.

Stačí přijet za námi na letiště a my pro vás přichystáme nezapomenutelný zážitek! Tandemový seskok padákem.

Tandemový seskok je určen pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet pocity parašutistů při volném pádu, a to bez náročné přípravy.

Objednat – Most, Klatovy, Příbram
Objednat – Jičín

Pro koho je tandemový seskok padákem určen?

Letadlo opustíte bezpečně připoutáni ke zkušenému parašutistovi, abyste během následující minuty zažili krásu volného pádu. Ve výšce 1600 metrů otevírá tandempilot padák a Vy si můžete užívat výhledů do dalekého okolí a vyzkoušíte si i řízení padáku. Po asi deseti minutách bezpečně přistanete. Budete-li chtít, lze váš tandemový seskok nafilmovat, abyste měli z tohoto jedinečného zážitku památku.

Používáme vlastní moderní padákové vybavení, které splňuje nejpřísnější normy na bezpečnost. Padákové komplety, určené na tandemový seskok, jsou vybavené bezpečnostním přístrojem Cypres 2.

Omezení:
Tandemový seskok lze absolvovat ve věkovém rozmezí 8-100 let, maximání váha je 110 kg. Jestliže jste kardiak, máte cukrovku či epilepsii, musí o tandemovém seskoku rozhodnout Váš lékař. Tandemový seskok provádějí i paraplegici či senioři nad 90 let.

Jak to vlastně probíhá?

Tandemovému seskoku předchází nenáročná cca 20 minutová příprava, během které Vás tandempilot seznámí s průběhem tandemového seskoku. Vše potřebné pro tandemový seskok vám bude zapůjčeno (kombinéza, brýle, speciální přilba). Po absolvování přípravy půjdete se svým tandempilotem do letadla.

Během stoupání si vás k sobě připoutá a asi po dvaceti minutách letu společně vyskočíte z letadla. Během volného pádu lze normálně dýchat, můžete mávat kameramanovi, můžete křičet, smát se, prostě si užívat tandemový seskok při rychlosti 200 km/hod.

Není lehké popsat pocity při volném pádu někomu, kdo je nezažil. Tady opravdu platí, že se to musí zažít. Jakmile otevře tandempilot padák, hluk rychle proudícího vzduchu utichne a vy máte dalších pár minut na to, abyste si užili výhledu na matičku zem z jiného pohledu, než na jaký jste asi zvyklí. Až přistanete zpět na letišti, dostanete osvědčení o Vašem tandemovém seskoku.

AFFcentrum.cz | Tandemové seskoky, větrný tunel, AFF výcvik
AFFcentrum.cz | Tandemové seskoky, větrný tunel, AFF výcvik

Máte strach z výšek?

Je pravda, že někteří tandemoví pasažéři upozorňují, že se ve výšce necítí „jako doma“. Strach z výšek se ale většinou projevuje tehdy, jste-li pevně spoutaní se zemí – tedy např. na skále, na rozhledně, na vysoké budově. Pasažéři si po seskoku na své obavy ani nevzpomenou, ale v duchu se tam nahoru vrací ještě mnohokrát a mnohokrát si svůj tandemový seskok opakují. Tak na co ještě čekáte? Ozvěte se nám a zjistíte, proč ptáci zpívají.

Tandemový seskok se vám líbil, ale chtěli byste víc?

Pak tu máme pro vás AFF výcvik, který už ocenilo mnoho našich studentů.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů či nejasností ohledně tandemových seskoků, se prosím podívejte níže na nejčastěji kladené otázky nebo se na nás s důvěrou obraťte.

Rádi zodpovíme vaše otázky na mailu info@affcentrum.cz.

Tandemové seskoky – Často kladené dotazy

Tandemový seskok stojí 4200,- Kč. Objednat si můžete seskok na letišti v Most, Klatovy, Příbram, nebo seskok Jičín

Tandemové seskoky skáčeme z výšky 3000 – 4000 metrů nad terénem (dle typu letounu). Je ale možné domluvit i výškový tandemový seskok ze 6000 metrů. Volný pád trvá 50 až 60 vteřin a tandempilot otvírá padák ve výšce 1500 metrů.

Na tandemový seskok si vezměte sportovní obuv (tenisky) a pohodlné sportovní oblečení. Zapůjčení veškerého dalšího vybavení, jako je kombinéza, brýle nebo kukla je v ceně seskoku. Nezapomeňte také poukaz (stačí jeho foto v mobilu).

Ano, během volného pádu můžete normálně dýchat. To, že to nelze, je jen mýtus. Abyste dýchali, jednoduše otevřete pusu a nadechnete se. A za pár vteřin zase vydechnete:) Zní to jednoduše? Tak dýchejte stejně tak, jako na zemi.

Ne, to snad jedině ve filmech. Ve volném pádu nemůžete ostatní slyšet, protože zvuk volného pádu (rychle proudícího vzduchu) je natolik silný, že to znemožňuje.

Tak především, moderní padákové komplety jsou extrémně spolehlivé a je opravdu vzácností, když se „neotevře padák“. Doby, kdy závady nebyly až tak vzácné jsou již dávno pryč, dnes již používáme moderní tandemové padáky, které podléhají přísným bezpečnostním pravidlům a testům. Přesto, pokud by k závadě došlo, mají všichni skydiveři (tedy i tandempiloti) záložní padák, který snadno otevřou a na kterém mohou přistát úplně stejným způsobem, jako na hlavním padáku. Ve většině zemí je povinnost, aby byl padákový komplet vybaven záložním padákem. AFFcentrum.cz používá na všech padákových kompletech výhradně záložní padáky typu křídlo a všechny komplety jsou rovněž vybavené záchranným přístrojem – tzv. AAD (automatic activation device). Tento přístroj během seskoku neustále hodnotí vaši rychlost a výšku, ve které se nacházíte. Pokud se ocitnete ve volném pádu v nízké výšce (např. kdybyste neotevřeli padák), přístroj automaticky i bez zásahu tandempilota otevře záložní padák.

Řízení padáku si můžete vyzkoušet, ale před přistáním jej opět převezme tandempilot, který s padákem měkce dosedne na zem.

Ne, pro tandemový seskok nepotřebujete žádné lékařské vyšetření. Pouze nám před seskokem svým podpisem potvrdíte, že netrpíte žádnou vážnou srdeční chorobou, epilepsií, cukrovkou, či jinou vážnou nemocí, která vyžaduje stálé a pravidelné ošetření lékařem. Před tandemovým seskokem nepijte alkohol.

V případě, že nosíte brýle nebo kontaktní čočky, vám zapůjčíme speciální parašutistické brýle přes brýle, které vám nijak nebudou vadit nebo ztěžovat „výhled“.

Seskoky mohou provádět děti od 8 let a 120 cm výšky . Horní hranice věku u nás není omezená. Nejsou výjimkou i pasažéři s věkem přes 90 let. Pokud je vám méně než 18 let, musíte mít souhlas rodičů. Maximální váha je vymezena na 110 kg.

Máme uzavřeno speciální úrazové pojištění vztahující se pro pasažéry i pro škody způsobené třetím osobám. Takže se nemusíte připojišťovat.

AFFcentrum.cz skáče na letištích v Mostě, Příbrami, Klatovech a Jičíně. Ale v případě vícečlenné skupiny za vámi můžeme přijet na jakékoliv jiné letište s patřičným zázemím v ČR. Zavolejte nám, napište nám a domluvíme se.

Provoz na českých letištích bývá přibližně od března do listopadu.

V případě předpovědi nepříznivého počasí (déšť, nízká oblačnost, silný vítr), sami vás kontaktujeme, abychom se domluvili na náhradním termínu tandemového seskoku. Případně zavolejte den před vaším seskokem.

Zdokumentování vašeho prvního seskoku rozhodně doporučujeme. Budete se tak moci podělit o tento fantastický a nezapomenutelný zážitek se všemi vašimi přáteli. Celý tandemový seskok od přípravy na zemi, letu letadlem, volného pádu a přistání nahrajeme, případně nafotíme kvalitní fotografie. Nabízíme několik možností pořízení foto a videozáznamu – buď s vámi může skočit externí parašutista-kameraman, nebo vám záznam pořídíme z kamery umístěné na tandempilotovi. Případně lze kombinovat obojí a vy tak dostanete exkluzivní záběry ze dvou kamer.

Ano, tandemový seskok je možné zakoupit formou dárkového poukazu s platností jeden rok. Až si bude chtít obdarovaný skočit, zavolá na číslo uvedené na poukazu a domluví si termín seskoku.

Zavolejte nám na +420 602 345 087 nebo nám napište na info@AFFcentrum.cz a domluvte si termín.

Objednávka tandemového seskoku

Kontaktujte nás

Kde skáčeme?

Kroky AFF kurzu

AFF výcvik je moderní způsob, jak vstoupit do světa skydivingu. Podívejte se, co vás čeká během prvních seskoků AFF výcviku.

Zjistit více