Na čem budete skákat?

Používáme nejmodernější padákové komplety s přístrojem AAD a zařízením Skyhook. Tyto studentské padákové soupravy vám zajišťují nejvyšší míru bezpečnosti a přitom i nebývalý komfort a pohodlí.

Padákový komplet

Všechny naše studentské padákové komplety sestávají z těchto částí:

  • Hlavní padák Navigator od firmy Performance designs. Jedná se o nejkvalitnější studentský padák na světě, který je navržen tak, aby odpustil běžné chyby studentů při pilotáži padáku. Má měkká a rovná otevírání a máme jej k dispozici v různých velikostech.
  • Postroj je od americké firmy UPT a je navržen přímo pro účely výcviku studentů metodou AFF. Má mnoho bezpečnostních prvků.
  • Záložní padák PD Reserve je od firmy Performance designs. Za více jak 30 let vývoje a prodeje tohoto typu záložního padáku jich bylo ve světě v užívání více než 60 000 kusů.

AAD

AAD je zkratka z anglického automatic activation device. Jedná se o přístroj, který je uložen pod zabaleným záložním padákem a který v průběhu seskoku vyhodnocuje výšku a rychlost volného pádu. V případě, kdy se parašutista ocitne pod určenou výškou a bude padat rychlostí volného pádu, přístroj automaticky otevře záložní padák.
Všechny naše studentské, tandemové i naše osobní padákové komplety jsme vybavili nejdražším a nejkvalitnějším AAD na trhu – Cypres 2.

Skyhook

Skyhook je jakési pokročilé RSL (viz. níže), které automaticky uvolňuje i volný konec, který je nespojený s RSL, pokud byl volný konec s RSL uvolněn předčasně. Tímto je zajištěno, aby se záložní padák neotevřel do neúplně odhozeného hlavního padáku.

Po odhozu použije Skyhook odlétající hlavní padák jako výtažný padáček pro záložní padák, čímž dojde ke zkrácení času pro vytažení záložního padáku z freebagu na asi 0,5 vteřiny. Záložní padák se tak otevírá třikrát až čtyřikrát rychleji, než když jej otevírá standardní výtažný padáček.

RSL

RSL (reserve static line) neboli spřažený odhoz je zařízení, které automaticky otevírá záložní padák, když skydiver odhodil hlavní padák a ten odlétá.

Výškoměr

Každý student je vybaven výškoměrem na zápěstí. Stupnice je v rozsahu od 0 do 4000 metrů a má jasně viditelný ciferník.

Akustický výškoměr

Pro seskoky studentů používáme rovněž akustický výškoměr Solo2 od firmy Larsen & Brusgaard. Je umístěn uvnitř přilby a pípá ve stanovených výškách.

Brýle

Pro každý seskok budete vybaveni ochrannými brýlemi. Brýle používáme čiré, které nezkreslují. Jsou ve tvaru, který neomezuje vaše periferní vidění.

Přilba

Jedná se o plastovou přilbu s pěnovou výstelkou, která je s úspěchem využívána paraškolami po celém světě.

Nůž

Povinnou součástí výstroje je rovněž nožík, který má skydiver umístěn na dobře dostupném místě.

Vysílačka

Po několik prvních seskoků budete vybaveni vysílačkou, pomocí které vás instruktor ze země bude navigovat na padáku.

Větrný tunel

Zažijte osvobozující pocit volného pádu v bezpečí větrného tunelu. Indoor skydiving je vzrušující a moderní letecký sport, který si může zkusit téměř každý.

Zjistit více