Chcete začít skákat?

Potřebujete náš kurz AFF!

AFF je zkratka z anglického „accelerated free fall“ a volně přeloženo to znamená zrychlený výcvik volných pádů. Je to moderní, velmi úspěšná , zábavná, ale zároveň i bezpečná metoda, jak začít skákat a popravdě řečeno, na mnoha zahraničních dropzónach už i jediná. V tomto druhu výcviku skáčete s velmi zkušenými instruktory rovnou ze 4000 metrů. U nás se vzhledem k vyšší ceně kurzu AFF prosazovalo zpočátku zvolna, nicméně dnes již nejsou výjimkou ani letiště, kde jinou metodu výcviku nenabízejí. Náš AFF výcvik je založen na perfektním zvládnutí 8 seskoků, při kterých vám budou asistovat velmi zkušení profesionální AFF instruktoři.

Jakmile ukončíte AFF výcvik, budete mít dostatečné dovednosti k tomu, abyste mohli skákat samostatně. Můžete výcvikem projít za 3 dny, ale většina studentů učení rozloží do průběhu několika víkendů – to bude záležet hlavně na vás.

AFFcentrum.cz - členové týmu

Kurz AFF – výcvik ušitý na míru

Naši instruktoři jsou zkušení parašutisté, kteří mají za sebou tisíce seskoků. Jsou to profesionálové, ale během výcviku se z nich zpravidla stanou vaši přátelé, kteří vás vedou při prvních krůčcích v našem sportu.

Výcvik částečně v Praze ve větrném tunelu, následně pak na letišti, na kterém je k dispozici letoun, který létá do 4000 metrů. Nejčastěji lze v současné době AFF skákat v Mostě, Příbrami, Klatovech.

Máte-li jakékoliv dotazy ohledně AFF kurzu, podívejte se prosím na nejčastěji kladené otázky, případně se s důvěrou na nás obraťte. Pokud nás kontaktujete, není to pro vás žádný závazek a my vám rádi vaše otázky zodpovíme.

Pište na adresu: info@affcentrum.cz

AFF – Často kladené dotazy

Před AFF výcvikem je nutné absolvovat zdravotní prohlídku u určeného leteckého lékaře. Jedná se o Osvědčení o zdravotní způsobilosti II. třídy.
Dále na samotné seskoky potřebujete pevnou kotníkovou obuv bez přezek a háčků (přezky a háčky případně přelepíme před seskokem tejpou).

Kurz AFF – AFF výcvik – je koncipován tak, aby vás za použití nejnovějších tréninkových metod naučil rychle a především bezpečně skákat. V České republice se díky vyšším finančním nárokům na kurz AFF prosazovalo pozvolna, nicméně klasický výcvik již na větších dropzónach dostává stále méně prostoru. AFF kurzy prošly ve světě úspěšně již tisíce lidí a staly se tak kvalifikovanými skydivery během několika dní.

Student AFF kurzu nejprve absolvuje výcvik volného pádu ve větrném tunelu. Následuje teoretické školení a pozemní příprava. Poté student absolvuje 8 seskoků. Před každým seskokem proběhne další pozemní příprava a poté samotný seskok, během kterého musí student provést úspěšně řadu manévrů, než bude připuštěn do dalšího levelu. Po seskoku následuje rozbor seskoku z videa.

Protože jsou všechny seskoky nafilmovány, může na zemi instruktor zhodnotit váš výkon a poskytnout vám tak cennou zpětnou vazbu ohledně všech aspektů vašeho letu. Po skončení AFF kurzu dostanete natočené všechny své seskoky, abyste se s nimi mohli pochlubit u svých přátel. Někteří lidé musí 1 nebo 2 seskoky zopakovat, než provedou předepsaný seskok dle přání instruktora – jiní projdou celým AFF kurzem skutečně jen osmi seskoky. V bezpečnosti nejsme ochotni přistupovat na kompromisy – proto vás instruktor pustí k dalšímu levelu jenom tehdy, když budete opravdu připraveni.

Součástí AFF kurzu je rovněž instruktáž pilotáže padáku a ačkoliv si budou instruktoři jisti, že jste připraveni na seskok, dostanete pro jistotu na přilbu vysílačku, pomocí které vás budou během vašich prvních letů na padáku ze země navigovat. Během AFF seskoků budete padák otevírat ve výšce 1800 metrů.

Váš padák je výrobcem označený jako „studentský“ a má mnoho bezpečnostních prvků. Tak, jako i ostatní sportovní padáky, bude vybaven záložním padákem, který je pravidelně servisován a přebalován zkušeným baličem k tomu oprávněným. Dále bude váš padákový komplet vybavený tzv. AAD (automatic activation device), což je přístroj, který v případě, že byste neotevřeli ani jeden padák, otevře v určité výšce sám, bez zásahu parašutisty, padák záložní.

To záleží na více faktorech – kolik času letišti věnujete, zda a kolik času máte ve větrném tunelu, na vašich individuálních schopnostech a také na počasí. Kurz se dá zvládnout během několika dní (prodloužený víkend). Instruktoři se přizpůsobí vaší „rychlosti“, s jakou budete postupovat, nicméně tuto rychlost budete obtížně odhadovat před tím, než skutečně s AFF začnete. AFFcentrum.cz se přizpůsobí vašim potřebám tak, aby pro vás byl kurz bezpečný a současně, aby to byla zábava.

Když se rozhodnete pro kurz AFF, počítejte s tím, že strávíte celý den tréninkem na zemi nebo ještě lépe několik dní po menším počtu hodin v učebně, než budete moci uskutečnit svůj první AFF seskok. Ideální je, když přes víkend zůstanete na dropzóně nebo někde poblíž. Před každým seskokem ještě absolvujete pozemní přípravu dle pokynů instruktora. Příprava pro další levely už vychází z přípravy pro první seskok, takže pro další seskoky už příprava nezabere tolik času.

Doba mezi prvním a dalšími seskoky se může lišit, nicméně záleží především na vás, jak se budete cítit. Někdy do toho ovšem vstupují i další faktory – jako např. místo v letadle, počasí apod. Většina lidí dokončí AFF kurz během nejvýše několika víkendů za sebou. Kontaktujte nás na info@affcentrum.cz a můžeme se přesně domluvit na vašich požadavcích.

Pokud se vám při některém seskoku nepodaří vše tak, jak by mělo, může instruktor rozhodnout, že budete tento level opakovat. Toto má jediný důvod – chráníme tím vaši bezpečnost. Instruktor vám nedovolí pokračovat dalšími levely, dokud na ně nebudete připraveni. Drtivá většina studentů AFF projde celým kurzem bez nějakého většího trápení – mnoho lidí dokončí kurz bez toho, aniž by museli opakovat jediný level, ale mnoho lidí rovněž pár seskoků musí opakovat. Toto není žádná ostuda a AFFcentrum.cz vám v tomto případě nabídne opakovací seskok se slevou.

Naši instruktoři jsou zkušení parašutisté, kteří rozumí požadavkům a potřebám studentů a dokáží je dovést ke kýženému cíli. Máme zkušenosti, používáme odpovídající tréninkové metody a protože všechny seskoky natáčíme na video, můžeme seskok hned po jeho uskutečnění analyzovat a přímo se soustředit na to, co je potřeba udělat k tomu, aby student pokročil vpřed.

Pokud před AFF výcvikem student absolvuje létání ve větrném tunelu, velmi pravděpodobně nebude muset jediný seskok opakovat (a pokud přeci, nabídne mu AFFcentrum.cz výraznou slevu).

Výcvik ve větrném tunelu probíhá v Praze, teoretické školení rovněž v Praze. Samotné seskoky se uskuteční na letišti dle domluvy se studentem – Most, Příbram, Klatovy. Jedná se o velmi dobře vybavená letiště. K dispozici jsou také velké náhradní přistávací plochy pro studenty. Často je na letišti i restaurace a ubytovna.

Nicméně nebráníme se ani výcviku na jiném vhodném letišti dle vašich požadavků. Kontaktujte nás na info@affcentrum.cz a my vám vysvětlíme naše požadavky (především na letadlo, co dostoupá do 4000 metrů) a společně se domluvíme a sestavíme plán, který bude vyhovovat oběma stranám.

Pravda je, že když bude špatné počasí, může to poněkud zpomalit váš sportovní vývoj. Špatné počasí ve skákání znamená, že buď fouká moc silný vítr, nebo je příliš mokro nebo příliš oblačno. Hezké počasí na víkend bohužel zatím objednat neumíme, takže když bude ošklivo, nezbude než se domluvit na jiný den a doufat, že už bude hezky.

Po absolvování AFF kurzu už budete mít všechny základní dovednosti, které potřebujete k samostatným seskokům. Nejspíš budete chtít pokračovat dalšími seskoky k získání parašutistické licence A, která vám umožní větší samostatnost.

Samostatné seskoky po AFF jsou pro vás příležitost, jak si zvyknout na prostředí ve volném pádu a „upevnit“ si návyky, které jste získali během AFF kurzu. Instruktoři budou s vámi o těchto skocích hovořit a poradí vám, co a jak ve volném pádu dělat, jak na nové typy výskoku atd.

Jakmile získáte licenci A, nastává čas se začít učit a bavit se. Pokud budete chtít, můžete usilovat o další licence, můžete získávat mnoho dalších dovedností – je na vás, které disciplíně se budete chtít věnovat. Nejspíš se budete chtít rychle naučit skákat s ostatními, abyste mohli létat se svými kamarády, které na letišti rychle získáte. Budete-li chtít, pomůžeme vám i po získání licence A se získáváním dalších dovedností.

Větrný tunel

Zažijte osvobozující pocit volného pádu v bezpečí větrného tunelu. Indoor skydiving je vzrušující a moderní letecký sport, který si může zkusit téměř každý.

Zjistit více